Neugart redüktör üreticileri arasında aile kuruluşu olan bir şirkettir. 1928 yılında kurulmuş olan şirket bugün dördüncü kuşak sahipleri tarafından yönetilmektedir. Neugart, planet redüktörlerin ve müşteriye özel redüktörlerin geliştirilmesinden üretimine ve satışına kadar tüm süreçleri kendi bünyesinde gerçekleştirir. Kuruluşun dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarının sayısı yaklaşık 700’dür, bunların 600’i Almanya’nın Güney Baden bölgesinde yer alan Kippenheim’daki şirket merkezinde çalışmaktadır.

Neugart, geçtiğimiz yüzyılın başında Almanya’da mekanik ekipman ve büro makineleri için dişli parçaları üretmek üzere Karl Neugart tarafından kuruldu. Kara Ormanlar bölgesinde başlayan üretim hikâyesinde yıllar içerisinde masa saatleri ve tıraş takımları gibi pek çok farklı ürünün imalatı gerçekleştirildi. 1967 yılında,  mekanik yağ seviyesi göstergelerinin üretimine başlayan şirket, Almanya, Fransa, Benelüks ülkeleri, İtalya ve Avusturya’da ilk satış ve dağıtım temsilciliklerini de bu yıllarda kurdu. 1969 yılına gelindiğinde şirketin cirosu 1 milyon Alman Markı, 1973’te ise 2 milyon Markı aştı.

Neugart, 1975 yılında step motorlar için geliştirilen ilk planet redüktörün üretimine başladı. Yıllar içerisinde planet redüktör üretiminde uzmanlaşan ve Amerika Kıtası’ndan Çin’e kadar dünya çapında geniş bir organizasyona dönüşen şirket, 2011 yılından bu yana Türkiye’de de Neugart Redüktör San. ve Tic. Ltd. Şti. adıyla temsil ediliyor.

Neugart, güvenilir ürünleriyle dünya çapında başarılara imza atıyor. Kara Ormanlar’da aslında konut olarak kullanılan bir binada kurulan küçük bir atölyeden bugün faaliyetlerini uluslararası düzeyde sürdüren, 500’ü Almanya’nın Kara Ormanlar bölgesinde olmak üzere ABD, Çin, İtalya, Türkiye, Brezilya ve Fransa’da toplam 600 çalışanı bulunan orta ölçekli bir firma oluşmuştur. Pazarlama şubeleriyle birlikte Neugart bugün dünyanın 20’den fazla ülkesinde temsil edilmektedir.

Bu planet redüktörü en yüksek devir sayılarında dahi maksimum etkinlikte çalışır.

Düşük ısı oluşumuyla yüksek kuvvetler alabilen, montajı kolay planet redüktör.

Güç-ısı performansı yüksek ekonomik planet redüktörü.

Biz buna teknolojik gelişim diyoruz: Bu planet redüktörü, hassas değerlerin ekonomik uygulanabilirlikle birleşmesidir.

Sessiz çalışma için helisel dişli yüksek performanslı ve hassas redüktör.

Yüksek rulman yükleri için iyileştirilmiş sessiz senkronizasyonu olan helisel dişli yüksek hassas redüktör.

Sızdırmazlığı mükemmel olan bu düz dişli planet redüktörü, en yüksek performansları sunarken gerekli rijitlikten de ödün vermez.

× Whatsapp